366 dagen LICHT #347

Vandaag heeft verschillende namen. In onze streekkrant kwam ik de naam “zondag voleinding” tegen. Ik ken hem als  ‘eeuwigheidszondag’, maar het wordt ook wel ‘gedachteniszondag genoemd’. Het is de laatste zondag van het kerkelijke jaar. Volgende week beginnen de 4 Adventsweken. In veel protestantse kerken worden, op deze dag de overledenen van dat jaar. In veel zullen dat er heel veel zijn! In onze kerk worden zijn de familieleden van de overleden gemeenteleden uitgenodigd. Dat betekent dat wij, net zoals elke zondag trouwens, achter ons laptopje zitten, om deze dienst mee te vieren. In de ene gemeente worden rozen in een vaas gezet, in een andere worden kaarsen aangestoken door de familie aan het LICHT van de paaskaars. Ik bedenk me nu ineens dat in onze kerk geen paaskaars aanwezig is. Misschien zijn er waxineLICHTjes? Wij hebben wel een paaskaars in ons huis. We kunnen hem niet aansteken, daarvoor is ons plafond te laag. Maar we kunnen er wel een waxineLICHTje in branden. In dierbare herinnering aan de mensen van voorbij…..

De mensen van voorbij.

De mensen van voorbij
wij noemen ze hier samen.
De mensen van voorbij
wij noemen ze bij namen.
Zo vlinderen zij binnen
in woorden en in zinnen.
en zijn wij even bij elkaar
aan ’t einde van het jaar.

De mensen van voorbij
zij blijven met ons leven.
De mensen van voorbij
ze zijn met ons verweven
in liefde, in verhalen,
die wij zo graag herhalen,
in bloemengeuren, in een lied
dat opklinkt uit verdriet.

De mensen van voorbij
zij worden niet vergeten.
De mensen van voorbij
zijn in een ander weten.
Bij God mogen ze wonen,
daar waar geen pijn kan komen.
De mensen van voorbij
zijn in het LICHT, zijn vrij.

tekst: Hanna Lam
2

Vind je dit een leuk bericht? Geef een hartje!

2

Dit vind je misschien ook leuk

Laat een reactie achter

Wij gebruiken deze gegevens alleen om eventueel te kunnen reageren op je reactie of vraag, niet voor commerciële doeleinden zoals advertenties. De gegevens worden maximaal 6 maanden bewaard. Jouw e-mailadres zal niet gepubliceerd worden.